Skip to content
 

64-r noorte EM (Bulgaaria 2018)

  

Jõgeva Kabeklubi noormängija 12-aastane Triinu Jalg alustas oma 2018 aasta välisvõistluste hooaega Bulgaaria noorte EM-ga.

Triinu mängib vanusegrupis G14-G17 ning selgituseks sellele on see, et FMJD ja IDF  korraldavad samaaegselt  2 erinevat 64-r noorte EM võistlust (üks Bulgaarias teine Türgis -“nuta või naera”), mis viis osavõtjate arvu vähenemiseni ning mis omakorda tingis vanusegruppide kokkupaneku, et mängijad saaksid ikkagi nö kriitilise arvu mänge. Samas tiitlid jagatakse välja ikkagi vanusegrupiti.

Vastasega mängitakse tavapäraselt üks partii mustadega ja teine valgetega ning 2 partii kokkuvõttes selgitatakse mängu parim.

30.04.2018

Turniir algas tavapäraselt välkturniiriga. Triinu vanusegrupis on kohal ühed G14 vanusegrupi liidrid Valgevenest Darya Nikifarava ja Viktoryia Nikalayeva ning G17 vanusegrupi üks liidreid Yana Lazovik.

Mängiti 9 vooru, milles iga võistleja oli ühes voorus vaba.

Kahe vanusegrupi peale saavutas Triinu 8 punktiga 5 koha ning äramärkimist väärib 2 vanema vanusegrupi tüdruku alistamine ja ühega viiki mängimine. Näiteks 2002 aastal sündinud Svetlana Streltsova sai oma ainukese kaotuse just Triinult.

Lõpptulemuseks oli Triinul väga tubli auhinnaline kolmas koht G13 vanusegrupis (ESIMENE  RAHVUSVAHELISTE TIITLIVÕISTLUSTE MEDAL!!!).

Triinu ja Viktoryia

01.05.2018

Teine võistluspäev  jätkus Triinul kiirturniiriga, vastased, vanusegrupid (G14 ja G17 koos) ja voorude arv kõik sama. Jällegi saavutas Triinu kahe vanusegrupi peale 5 koha 8 punktiga. Seekord tugevat Streltsovat üllatada ei õnnestunud (kaotus), kuid oma vanuseklassi Darya Nikifaravaga õnnestus eilne kaotus seekord kahe mängu kokkuvõttes viigiks väljavahetada ning endast vanema Moldova tüdruku vastu võttis Triinu eilse viigi asemel täna kindla võidu. Lõpptulemuseks Streltsovaga sama arv punkte – 8 ning oma vanuseklassis (G14) jällegi auhinnaline kolmas koht.

Triinu kiirturniiril

 

 

 

 

 

 

02.05.2018

Kolmanda võistluspäevaga algas põhiturniir. Triinu esimeseks vastaseks seni välgus ja kiires G14/17 vanusegruppi valitsenud Viktoryia Nikalayeva.  Triinu oli mänguks tõsiselt keskendunud, et ka 64 ruudus Viktoryia vastu hea tulemus ära tuua (100 ruudus on neil mängud juba tasemelt võrdsed), kahjuks tabas Viktoryia Triinu mõned pisivead hästi ära ning kaotus oli täna tõsiasi.

03.05.2018

II  vooru  vastaseks järgmine Valgevene tugev noor mängutüdruk Darya Nikifarava, kelle vastu Triinul õnnestus kiirturniiril viik saavutada. Võiks öelda, et mäng oli kuni peagu lõppmänguni valgetega mänginud Triinu käes, kuni üks saatuslik viga viis võiduseisu viigiks ning Triinu sellest ei toibunudki ning kahjuks tuli teine ja kolmas viga, mis viis esimese partii kaotuseni. Teise partii mustadega mänginud Triinu tegutses kindlalt, seda tegi kahjuks ka vastane. Mõned pisivead ei lubanud Triinul mängu võiduks tüürida, seega viik. Kahjuks kahe mängu kokkuvõttes kaotus.

Triinu mänguhoos

Triinu mänguhoos

 

 

 

 

 

 

III vooru vastaseks 1 voorus üllatuse sepitsenud (viik kahe mängu kokkuvõttes Nikifaravaga) Moldova tüdruk Gabriela Tihon. Triinu alustas 1 partiid mustadega. Kindel ja mõtestatud plaaniga mäng viis Triinu kindla võiduni. Teine partii valgetega tegi Triinu kindlapeale viigilise nuppude vahetuse ning mäng tüüriti rahulikult viigini. Kahe mängu kokkuvõttes võit Triinule.

04.05.2018

Klassikalise turniiri kolmas võistluspäev andis Triinule 4 vooru vabaks ning kuna oli ainult üks voor, sai Triinu puhkepäeva, mis kulus marjaks ära nii mängude analüüsiks, füüsilise konditsiooni parandamiseks ning muidugi ka Bulgaaria päikese nautimiseks.

Noorte EM võistluspaik

 

 

 

 

 

 

 

05.05.2018

Toimusid klassikalise turniiri 5 ja 6 voor. Kindlasti Triinu parim päev turniiril.  5 vooru vastane G17 favoriit ja kiir ning välkturniiri võitja valgevenelane Yana Lazovik. Esimene mäng Triinul valgetega ning kindel viik, mis andis lootuse ka teiseks mänguks. Teises mängus tuli aga üllatus, mustadega mänginud Triinu saavutas võidu ning seda ka siis kahe mängu kokkuvõttes.

6 vooru vastane G17 vanusegrupi mängija venelanna Arina Lushnikova. Mustadega alustanud Triinu võttis kohe võidu ning teise mängu valgetena mängides piisas viigist, et kahe mängu kokkuvõttes võit saavutada.

06.05.2018

7 voor. Nagu ikka, liiga heale päevale võib järgneda halvem päev, nii ka seekord, noor vene tüdruk Polina Petroval oli esimeses mängus valgetega mänginud Triinule uudne vastus avangule, mis tingis Triinul mõtlemisaja pikenemise ning mingil hetkel ajapuudusel tehtud käikudesse tulid eksimused, mis kahjuks viisid kaotuseni. Kergest šokk kaotusest Triinu seekord teise mängu alguseks mustadega välja ei tulnud ning partii alguses tehtud vead viisid partii kiiresti lõpuni ning kaotuseni.

Sama päeva 8 voor, vastas juba etteruttavalt öeldes klassikalise turniiri G17  vanusegrupi võitja Svetlana Streltsova ehk raskele päevale veelgi raskem punkt. Siin näitas Triinu oma võitlejahinge ning valgete ja mustadega mängides kindel viik, mis viis Triinu uuesti oma vanuseklassi medalikonkurentsi.

07.05.2018

9 voor – siin oli Moldova vastase G17 vanusegrupi mängija Andreea Gorun`i vastu vaja saavutada kindel viik, et kindlustada oma pronksmedal. Sellega sai Triinu edukalt hakkama ning kolmas pronksmedal sellelt turniirilt oli kindlustatud.

Edukas turniir, millele tahaks kindlasti jätku….

Lisa kommentaar

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.