Skip to content
 

100 r noorte MM (Türgi 2016)

Jõgeva Kabeklubi tüdrukud Merilii ja Triinu on oma järjekordsel suurvõistlusel, sedapuhku Türgis Izmiri lähistel Sigacik`i linnas. Võistlus toimub Egeuse mere (mis on Vahemere üks osa) kaldal paiknevas hotellikompleksis Club Resort Atlantis.

15 aastane Merilii (Asp koefitsent 1903)võistleb tüdrukute G-16 vanuseklassis, 11 aastane Triinu (PupM koefitsent 1911) võistleb tüdrukute G-13 vanuseklassis.

Võistluspaika saabusime 28.10 õhtul, ilmakene meenutas Eesti hilissuve. Hotellikompleks ise koosneb väikestest majakestest, mitme eraldi sissepääsuga, kus igal perel või võistkonnal oma 2-3 toaline ööbimiskohake.

30.10 toimus võistluste avamine. Esinesid loomulikult Türgi rahvariietes tantsijad ning esitantsijad on siin Türgile iseloomulikult mehed. Sõnavõtud linnapea, Türgi kabeföderatsiooni juhi ning võistluse peakohtuniku poolt.

30.10.2016 I voor

Merilii esimeseks vastaseks kohe tugev MMF tiitlit omav venelanna Ksenia Nakhova (Asp koefitsent 2040), kes samas toimunud naiste EM võistlustel saavutas teise koha. Võitluslik mäng kuni lõpuni ning tunne, et pikk  (4,5 tundi) mäng tüüribki viigini. Kahjuks Merilii eksimused lõpus tõid kaotuse.

Triinu vastaseks tuttav Poola tüdruk Klaudia Adamczyk (PupM koefitsent 1966). Kindel mäng mõlemalt poolt ning tulemuseks sõbralik viik pärast 4 tunnist mängu.

31.10.2016 II voor

Triinu 2 vooru vastaseks Hiina tüdruk  Zhengyi Li. Nagu arvata võis Hiinast kergeid mängijaid ei tule, antud tüdruk Aasia noorte tiitlisvõistlusel parima Hiina tüdrukuna G13 vanuseklassis 7 kohal. Jällegi üle 4 tunnine mäng, Triinu kerged vead ei saanud talle õnneks saatuslikuks ning tuli kindel viik lõpuks.

Merilii teise vooru vastaseks eeldatavalt nõrgem Ungari tüdruk  Dora Kollner (Asp koefitsent 1804). Merilii ilus kombinatsiooniline mäng tõi talle kindla võidu.

31.10.2016 III voor

Triinu kolmanda vooru vastaseks seekord kaasmaalane Karmen Kuusik, mõlemal mängueelselt võrdselt 2 punkti. Tundub, et kumbki väga riskida ei julgenud ning mängiti kindlalt viigile.

Merilii kolmanda vooru vastaseks väga tugev Vene tüdruk Vera Gorbacheva (Asp koefitsent 2003). Mängutulemuseks jällegi kindel viik.

01.11.2016 IV voor

Triinu vastaseks tugev, aga võrdväärne Vene kabetüdruk  Elizaveta Borodacheva  (2015 aasta noorte MM`i teine). 4tundi ja 30 minutit kestnud mängu tulemuseks viik, kuigi võiks öelda, et Triinul olid ka omad võiduvõimalused, aga eks see tuleb järgmine kord.

Hetkel Triinu jagamas 12 kohta, kahju mõnest kaduma läinud võidust. Samas Triinu hetkel 6 tüdruku hulgas, kes kaotusekibedust maitsnud ei ole.

Merilii vastaseks MFF tiitlit omav Vene tüdruk Christina Osipova (Asp koefitsent 1983). Ilusa mängu tulemuseks kindel viik.

Merilii hetkel jagamas 14 kohta.

01.11.2016 VÄLK

Põhiturniiri vahele mängitakse pealelõunat välkturniir.

Triinu välk algas 2 võidu ja 1 kaotusega ning sedagi välgu hilisemale võitjale Tunaara Fedorovale, kuid siis Triinu mäng lagunes, kas oli segavaid faktoreid palju või kadus eneseusk, igatahes Triinu enda mängu enam ei leidnuki. Tulemuseks 20 koht, eks siin järgmiseks turniiriks paras õppetund.

Merilii võttis kindlalt oma mängud ära, koos mõne väikse üllatusega (võit Jana Lazoviki üle), tasuks 11 koht.

02.11.2016 V voor

Tänane ainuke mäng.

Triinu vastaseks alati tugeva Mongoolia mängija Davaadejid Dashjamts. Aasia omaealiste selle aasta 3 koht. Mäng oli tasavägine umbes 30`nda käiguni, mil Triinul oli võimalus teha otsustav käikude jada  ning ülejäänu oleks olnud  vormistamise küsimus, kahjuks Triinu nii palju käike veel ette ei näinud (on mille poole püüelda).

Samas mäng oli jätkuvalt Triinu kontrolli all ning vastase vea puhul oleks Triinu kindlasti võimaluse ära kasutanud, kahjuks vastane enam ei eksinud ning tuli leppida järjekordse tugeva  viigiga.

Merilii vastaseks Darja Koullen (1921)  Hollandist. See mäng oli alguses üsnagi võrdne, mingil hetkel hakkas valgetega mänginud Merilii oma pealesuruma ja sundis vastast eksima, lõpptulemuseks kindel võit. Võit seda magusam, et tegemist naiste 2016 MM finalisti Olga Kamychleeva tütrega.

03.11.2016 VI VOOR

Triinu vastaseks Hiina tüdruk Han Xiao.  Kahjuks ei näinud Triinu avanenud kombinatsiooni võimalust, millega oleks mäng jälle tehtud olnud, vastane ise millegagi üllatada ei suutnud ning tasuks viik. (tundub, et ülesannete lahendamisele tuleb varasemast veel rohkem rõhku panna, et ka mängusituatsioonis avanevaid võimalusi ära kasutada).

Merilii vastaseks Vene tüdruk Elena Kychkina (Asp koefitsent 2012). Venelase parema flangi rünnakule vastas Merilii liiga hilja ja ka siis vale nupuvõtuga, mis sisuliselt tähendas nuppude niivõrd kehva positsioonilist asetust mängu arenedes, et viiki oleks saanud ainult vastase eksimuse korral, kahjuks seda eksimust ei tulnud ning tulemiks kindel kaotus.

03.11.2016 VII VOOR

Merilii vastaseks tema tasemega või isegi grammi nõrgem prantslanna Anais Bonnetot (1857), samas viik tugeva Marta Bankowskaga näitab, et prantslannat alahinnata ei saa, ega tohigi. 

Triinu vastaseks Mongoolia esindaja  Anujin Baatarkhuu. Mongoolaste ja hiinlaste puhul peab olema ettevaatlik nende tempoga kaasaminekul, pigem seda teha ei tohi. Esimesed käigud ja käiguvastused on neile  nii-öelda “pähetaotud”, mis-tõttu tempo on neil ülikiire.

VII voor kulges Merillil ja Triinul nagu ameerika mägedes, esialgselt saavutatud edu 30-ndatel käikudel hakkas sulama. Selles seisus nõudnuks olukord mõlema puhul aktiivsemat ründamist, kahjuks jäädi liiga passiivseks ning mõlemal mängu tulemiks kaotus.

Samas väärib märkimist, et mõlemad tüdrukud võitlevad igas mängus lõpuni ning nad on osutunud väga ebamugavateks vastasteks kõikidele oma konkurentidele.

04.11.2016 VIII voor

Triinu vastaseks  Aserbaidžaani mängija Amina Shabanova, tegemist nõrga vastasega, kellelt tuleb kindlalt kaks punkti võtta.Triinu sai püstitatud eesmärgiga hakkama ning alistas rahulikult mängides vastase 39`ndal käigul.

Merilii vastaseks võrdväärne  poolatar Marta Bankowska (Asp koefitsent 2008), kellel nagu Meriliilgi turniir natuke tõusude-mõõnadega läinud on. Mis tulemus siin tuleb sõltub juba Merilii vaimujõust, oskuste taha selle vastasega asi ei jää, vaatamata vastase oluliselt kõrgemale koefitsendi summale.

Mäng kulges üsnagi võrdselt ning tulemuseks ootuspärane viik.

Enne viimast vooru on Triinul koos kaheksa punkti asudes 15 positsioonil.

Meriliil on koos 7 punkti ning kohaks 16.

Õhtuses osas toimusid ka Türgi kabe maailmameistrivõistlused. Osavõtjaid oli igas vanuseklassis napilt. Peale põhiturniiri mängu tegid tüdrukud selle kabeliigi reeglid kiiresti selgeks ning asusid võistlustulle.

Kiire kommentaarina öeldes võiks mainida, et  Triinu oli viimase vooruni medalis kinni, kuid Türgi kohtuniku ja vastase umbkeelsus sai sedapuhku saatuslikuks, nimelt tegi Triinu määrustepärase nupukohendamise, mille peale mongoolasest vastane ja kohtunik sundisid Triinut selle nupuga käima, mis oli selge kaotus –  väga kummaline ja naljakas olukord ning see oli ainult üks väljatoodud seikadest, selle Türgi kabe võistlustel. Nii et omamoodi kogemus.

Triinu lõplik koht omas vanuseklassis Türgi kabes oli kuues. Merilii kohaks 11.

05.11.2016 IX VOOR

Merilii viimaseks vastaseks nõrguke Türgi esindaja Edanur Celikkaya, loodame kindlat kahte punkti.

Kaks punkti tulid kiirelt ja kindlalt. Meriliil kokku võistluse lõpuks 9 punkti. Eesmärk +1 jäi küll täitmata, aga hinde hea võiks esinemisele panna küll.

Triinul loosiõnne ei olnud, vastaseks sellel turniiri alguses üks medalinõudlejaid olnud, kaks aastat vanem Valgevene tüdruk Darya Bravaja (Pupm koefitsent 1950), kes on siin heitlikult mänginud ning medalikonkurentsist väljas. Samas Triinul on tema üle saavutatud võit välkturniiril.

Triinu tuli auga katsumusest välja ning saavutas vastasega viigi, turniiri lõpuks kokku 9 punkti ja 14-15 koha jagamine.

Turniir kokkuvõtvalt –

Triinu –  kaotas 9 mängust vaid ühe ning seegi oli pooleldi tööõnnetus, sama kaotuste suhtarvu või veel paremat suutsid näidata lisaks veel 5 mängijat. Kõige teravamast tipust mängis Triinu kolmanda koha saavutanud hiinlannaga viiki. Samuti olid õnnetud 2-3 viiki, mis kindalsti tulevikus vormistatakse juba võiduks. Olgugi, et päris terava tipuga mängis Triinu vähe, oli see märk sellest, et juba järgmine aasta võiks mängida kindlalt kohale esikümnes. Turniiri võiks hinnata tugeva neljaga.

Merilii – 3 võitu 3 viiki ja 3 kaotust, eesmärk plussi jääda oli väga lähedal, praktiliselt vormistamise küsimus, aga mis puudu jääb, on selliste mängude mängimise kogemus. Samuti näitas tulemus mõned parandamist vajavad kohad treeningu ülesehitusel. Samas sissejäänud varu eeldab järgmisel tiitlivõistlusel oluliselt paremat kohta. Kui siia lisada välkturniiri 11 koht võib Merilii turniirile panna hindeks samuti nelja.

 

Triinu türgi kabet mängimas                                                     Merilii 100-r põhiturniiri mängimas

triinu-turgi-kabe-2 Izmir