Skip to content
 

100 r noorte EM (Pinsk 2016)

Täna 01.08.2016 algas Valgevenes Pinskis noorte EM 100 ruudu kabes. Uuendusena toodi vanuseklassina juurde U26, kuna eraldi korraldades vaevas seda vanuseklassi osavõtjate põud. Eesti koondisel on osavõtjad kõikides vanuseklassides – kokku 21 kabetajat.

Pinsk kostitas meid tavapärase palavusega, ikkagi Lõuna-Valgevene. Samuti oli ootuspärane Valgevene suurejooneline avamispidu – tantsu- ja lauluansamblitega. Mängude toimumiskohaks on jällegi Polessky Ülikooli spordihoone, mis pealtvaatajatele jälle väga meelepärane, kuna tribüünidelt on kõigi osalejate mängud nähtavad (muidugi vajalik atribuut binokkel või hea suumiga fotokas). Tore on näha, et Euroopa tasemel on kabe kandepind järjest laienemas, lisaks traditsiooniliste osavõtjatele on tavapärasemast suurema koondisega väljas Tšehhi, Ungari, Belgia, Itaalia, ja Türgi ja mis põhiline võistluste peakohtunik ikkagi eestlanna – Kristi Promet.

Eesti koondise võistlejate, osade vanemate, treenerite ja võistluste peakohtuniku ühispilt

Koondis

 

 

 

 

 

 

 

Ja nüüd võistluse juurde….

01.08.2016 I VOOR

Triinu vastaseks  paar aastat vanem Ukraina noorkabetaja Yaremchuk Ksenia. Suhteliselt tasavägine mäng tüüris nelja ja  poole tunnise mänguga viigisadamasse. Hea algus:)

Merilii vastaseks aastajagu vanem  Christina Osipova Venemaalt, kes on G-16 vanuseklassis üks kahest MFF tiitliga mängijast. Merilii saavutas veidi pikema mänguga kui Triinu väga tubli viigi.

02.08.2016 II VOOR

Triinu tänaseks vastaseks tavapäraselt tugeva Valgevene koondise mängija, poolteist aastat vanem Hanna Baryshava. Triinu dikteeris mängu kulgu, kuid võiduvõtit ei leidnudki, samas kindel viik.

Merilii vastaseks pool aastat noorem tugev Vene kabetüdruk Anastasia Arkhangelskaja, kes veel eelmine aasta ei pääsenud Vene kadettide koondisse ning mängis seetõttu Hollandis juunioride arvestuses ning saavutas tubli kuuenda koha. Hästi alanud mäng sai praktiliselt läbi 38 käigul, kus nuppude vahetuse apsakas nii tugeva vastase vastu sai saatuslikuks ning vastane tüüris tänu avanenud võimalusele kindlalt võiduni. Ka eksitas Meriliid natuke vastase meeletu käigutempo (ikkagi Vene koolkond).

Fotod tänaste vastastega

II voor Triinu

II voor Merilii

 

 

 

 

 

 

 

03.08.2016  III ja IV VOOR

Täna toimus meie tüdrukutel Eesti-Poola maavõistlus, mille etteruttavalt öeldes meie võitsime punktidega 6-2.

Triinu päeva esimeseks vastaseks  poolteist aastat vanem Klaudia Adamczyk Poolast, ilus kindel mäng mõlemalt poolt ja tulemuseks viik.

Merilii päeva esimeseks vastaseks aasta noorem poolatar  Ludwika Moczulska, kelle vastu kasutas Merilii oskuslikult “sidumist”  ning võttis kindla võidu.

Triinu tänase päeva teine vastane oli jällegi poolatar, kaks aastat vanem Malwina Bajkowska, ilusa mänguga võttis Triinu võidu.

Merilii teine vastane täna jällegi poolatar, poolteist aastat vanem Sylwia Krzyskowska, mäng kindlalt viigis.

III VOOR TRIINU III VOOR MERILII

 

 

 

 

 

 

 

Poola-Eesti maavõistluse osalejad:)

Merilii hetkel IV vooru järel 4 punktiga 14 kohal (26 osavõtjat).

Triinu hetkel IV vooru järel 5 punktiga  7 kohal (28 osavõtjat).

 

04.08.2016   V  VOOR

Eilne hea päev sai täna jätku –  Merilii saavutas tubli viigi tugeva Valgevene kabetja Palina Petrusiova`ga mängides, Triinu saavutas viigi omaealiste ühe liidri Viktoryia Nikalayeva`ga Valgevenest. Mängupilt oli ilus, mõlemad tüdrukud dikteerisid mängu, aga vastased olid ka tugevad.

Tüdrukute vanusegrupi pildid

Merilii vanusegrupi mängijadTriinu vanusegrupi mängijad

 

 

 

 

 

 

 

05.08.2016 VI ja VII VOOR

Täna siis see päev, kus mõlemal tüdrukul ebaõnnestus üks oluline mäng, kas oli põhjuseks varahommikuni lärmavad vanemad kaasmaalased, kes noortel magada ei lasknud või meeletu palavus, mis saalis valitses, aga igaljuhul oli mõlemal tüdrukul keskendumisega probleeme ning sealt ka tulemused.

Triinul tuli kuuendas voorus kaotus eakaaslaselt Daryna Mosiienkolt Ukrainast, mäng oli kuni lõpuni võrdne, kuid väsimusega võidelnud Triinu jaks sai selleks mänguks otsa, väike kiirustatud käiguviga ning ukrainlane kasutas selle kohe ära. Seitsmendaks vooruks suutis Triinu ennast taas koguda, ka väike pealelõunane puhkus tuli kasuks ning üsna kindel võit kaks aastat vanema Läti neiu Elizabete Norenberga vastu.

Merilii oli kuuendas voorus natuke hädas noore Leedu tüdruku Simona Trifonovaite vastu, kes mängis üllatavalt hästi ning viigist enamat ei õnnestunud saada. Seitsmendas voorus läks Merilii valitut mängutaktikaga alt  Hollandi neiu Tamar Visseri vastu, seda kahjuks mängus, kus viik oli minimaalne eesmärk.

06.08.2016 VIII VOOR

Ei hakka pikalt heietama, Merilii tegi Türgi esindajaga kiirelt sotid selgeks ja võttis võidu.

Triinu vastaseks medaliheitluses osalev kaks aastat vanem  Darja Bravaja Valgevenest. Hästi alanud mäng, milles oli isegi võidu lõhna tunda, muutus ühe saatusiku apsaka pärast kiireks kaotuseks, vist on väsimusTriinuga oma töö teinud.

07.08.2016 IX VOOR

Selleks korraks põhiturniir läbi, mõlemad tüdrukud pingutasid täna kõvasti, aga viigist enamat välja pigistada ei suutnud. Triinul kokkuvõttes 9 punktiga 17 koht, Meriliil 9 punktiga 14 ja 15 koha jagamine. Mida siis kokkuvõtteks öelda –  ei olnud vist päris see, mille järele tulime. Õnnestumisi oli, aga õnnetuid viike ja kaotusi 1-2 punkti jagu liiga palju. Positiivne oli see, et Triinu üleminek ja mängud endast vanematega olid võrdsemast võrdsemad, kui see füüsiline valmisolek veel järgi tuleks. Merilii mängulugemine ja psüholoogiline pool on teinud märgatava edasimineku, kahjuks väikeste taktikaliste vigade tõttu ei õnnestunud ennast realiseerida, hilise alustajana kabe mõttes on tema aasta ikkagi oma vanuseklassides see viimane aasta.

Stressimaandus

 

 

 

 

 

Mõttekoht või kabe-poks

 

07.08.2016 KIIRTURNIIR

Kiirturniir algas mõlemal tüdrukule muljetavaldava stardiga, ennelõunat toimunud 4 vooru järel oli Triinu kogunud 5 punkti ja Merilii 6 punkti. Kahjuks pealelõunane paari tunnine paus ei mõjunud Meriliile hästi ning endist hoogu ta ei leidnudki ning lõpetas 8 punktiga 22 kohal (osavõtjaid 32). Samas väärib märkimist, et ennelõunased mängud andsid märku Merilii võimete laekast, mis ootavad realiseerimist.

Triinu seevastu oli mängusoonel ja pakkus oma “hullude” mängulõppudega nauditava kabeelamuse. Eelviimases voorus tegi Triinu  järjekordse “hullu” lõpuga viigi paar aastat vanema Valgevene esindaja Palina Kazlova vastu ning tunnistas ausalt pärast mängu, et on täiesti läbi. Selleks momendiks oli Triinul koos 10 punkti ja 8 koht (mitte ühtegi kaotatud mängu!!!), sama punktisumma oli kohtadel 4-8-ni. Kahjuks loosiõnn ei naeratanud ning viimaseks vooruks tuli vastaseks selle vanuseklassi vaieldamatu liider kaks aastat vanem Olga Balukova.

Mäng ise sai otsustatud 5 minutilise mängu järel, kus Balukova sai oskusliku vasaku tiiva survestamise läbi ühe kivilise edu ning Triinu küll üritas jälle oma “hullu” lõppu teha, aga Balukova vastu see läbi ei läinud ning kiirturniiri ainuke kaotus oli tõsiasi, kahjuks kukutas see Triinu 10 punktiga 16 kohale (osavõtjaid 37), sama punktisumma oli lõpuks mängijatel  9`ndast kuni 20`nda kohani.

Kiirturniiri kokkuvõttes võib öelda, et Triinu pakkus ilusa mängupäeva ning Merilii näitas korraks oma tegelikku sisu.

08.08.2016 VÄLK

Viimane võistluspäev hakkas väsinud Triinule kerge šokiga- järjest tuli kolm kaotust, õnneks Triinu kosus ja sai seejärel kolm võitu järjest, siis tuli minna kokku meeskonnakaaslasega, kellega mängiti viiki, kahjuks viimane mäng venelasega ebaõnnestus ning kokkuvõttes tuli 9 punktiga 18 koht (36 osavõtjat).

Meriliil tuli esimeses voorus kokku minna hilisema välgu võitjaga lätlase Elena Cesnakovaga, kellelt tuli vastuvõtta kaotus, võistluse käigus tulid kaotused veel Valgevene juhtmängijatelt Lazovikilt ja Yakubovitsilt. Kokkuvõttes tegi Merilii välturniiril enam-vähem esituse saavutades 9 punktiga 15 koha (34 osavõtjat).

Lisa kommentaar