Skip to content
 

100 r noorte MM (Holland 2015)

01.11.2015 algasid noorte Maailmameistrivõistlused 100 ruudu kabes Hollandis Beileni linnas. Võistlustules ka Jõgeva Kabeklubi tüdrukud  – kadettide vanuseklassis Merilii ja pisikadettide vanuseklassis Triinu.

Merilii esimese vooru vastaseks türklanna, kelle vastu tuli kiire võit. Triinu esimeseks vastaseks Vene tüdruk Polina Sibrjakova, kelle vastu mängides tuli eduseisus sisse tööõnnetus ning vastu tuli võtta kaotus.

02.11.2015 – Triinu vastasteks teises voorus poolatar Kinga Hulak ja kolmandas voorus Mongoolia tüdruk Uuganjargal Ganbold, mõlemad vastased alistas Triinu kindlalt.

Merilii vastasteks olid teises voorus lätlannast maailmameister Elena Cesnakova ning kolmandas voorus venelanna Rufina Ajupova, mõlemad mängud Merilii kaotas, kahjuks omavanuste maailmameistrile napimast- napimalt, vastane isegi nuttis mängu keskel.

03.11.2015 – Merilii vastane Klaudia Zaborniak, kumbki pool järeleandmisi ei teinud ja tänuks mõlemale viik.

Triinu tegi pika mängu Hollandi tüdruku Luise Gabertiga ning lõpuponnistusega vormistas võidu.

Pärast kurnavat hommikupoolikut olid korraldajad õhtusesse kavasse määranud välkturniiri, mis oli juba pooleldi laste inimõiguste rikkumine, võistluspäev oli lõpuks oluliselt pikem kui 8 tundi. Kui siia lisada ka hollandlaste äärmiselt kehv toitlustamine ( lõunaks on saiakott ja õhtust süüakse kuskil räpases angaaris), siis tulemusi eriti välgust oodata ei tasunudki. Merilii kohaks oli 23, Triinu koht 15, mõlemal osavõtjaid 31.

04.11.2015 – Triinu tänaseks vastaseks oli poolatar Katarina Pisarska, kellega tuli selle turniiri ajarekordiga mäng (5 tundi 45 min)  ning tulemuseks tubli viik. Triinu hetkel 5 vooru järel 4 positsioonil ja homseks vastaseks tugev Valgevene tüdruk.

Merilii tegi oma vastase prantslanna Anais Bonnetotiga sotid kiirelt selgeks ja tasuks 2 punkti. Merilii hetkel 18 positsioonil.

05.11.2015 – Triinu tegi täna superpäeva, mängides esmalt 6 voorus viiki medalipretendendi Valgevene tüdruku Viktorya Nikalayevaga ning 7 voorus võitis hollandlaste esinumbrit Lisa Scholtensit.

Samuti suurepärase päeva tegi Merilii, kellel tuli lisaks vastastele võidelda ka kõhuvaluga, sellele vaatamata tulid mõlemas voorus korralikud viigid, 6 voorus mongoollanna vastu ning 7 voorus tugeva Vene tüdruku Agata Parahina vastu.

Peale 7 vooru on Triinu oma vanuseklassis 3 kohal, olles ainuke kellel on hetkel 10 punkti. Merilii on hetkel 18 kohal 7 punktiga.

06.11.2015 -Triinu vastaseks oli täna pisikadettide suurfavoriit Tunaara Fedorova, pärast 5 tunnist mängu tuli napimast napim kaotus, mis Triinule jättis viimaseks mänguks oma jälje.

Merilii eelviimase 8 vooru vastaseks oli kaasmaalanna Brita-Elisabeth Koorem. Kahjuks ei tulnud viigis paremat tulemust, suur pettumus oli see Meriliile endale.

07.11.2015 – selle turniiri viimane voor, kus Triinu vastu tuli järgmine favoriit medalile Vene tüdruk Elizaveta Borodacheva, 3 tunnise matši käigus dirigeeris Triinu küll tempot, kuid väsimus ja pettumus eelmise mängu kaotusest jätsid oma jälje ning vastu tuli võtta kaotus, samuti oli ka pinge liiga suur, sest asjaolude ideaalsel kokkulangemisel oleks tänase võiduga isegi medal võimalik olnud. Kokkuvõttes saadud 8 koht, ei peegelda tegelikult tema tänast taset. Äramärkimist väärib ka see, et Triinul oli kolme mängijaga oma vanusegrupi kõrgeim koefitsent.

Turniiri kokkuvõttes võib öelda, et Triinu puhul oli õhus medalihõngu. Oma vanuste eliidiga on ta praktiliselt samale tasemele jõudnud. Triinul on ees ootamas nüüd vanuseklassi vahetus ehk nö sisseelamisaasta minikadettide vanuseklassis.

Sama sisseelamisaasta lõpetuseks saavutas Merilii tubli 13-15 koha jagamise sellel turniiril, mängides Hollani tüdruku Ilse Parfiga viimases voorus viiki.

Kadettide vanuseklassi sisseelamine on läinud küll raskelt, kuid sellel turniiril enamuse eakaaslaste seljataha jätmine on märk arenguredelil edasiminekust.

Lisa kommentaar