Skip to content
 

Kabeülesannete lahendamise võistlus.

Kabeülesannete lahendamine ja lahendusvõistluste korraldamine ei ole kindlasti enamikule kabetajaile uudiseks. Vanemale põlvkonnale on meenutamiseks osavõturohked “Spordilehe” lahendusvõistlused. Praeguse Eesti Vabariigi päevil on lahendusvõistlusega hakkama saanud “Harjumaa” ja “Nõmme leht”, ent seegi jääb juba aastakümne tagusesse perioodi. Jõgeva Kabeklubi teeb katse elustada seda traditsiooni, seda enam, et paljud kabe nn. suurriigid (Holland, Venemaa, Brasiilia, ka Leedu jt.) korraldavad senini oma maa meistrivõistlusi. Ajal, mil tähistame Eesti kabe 100-ndat aastapäeva, tasuks meenutada sedagi, et põhilise tõuke kabe arengule Eestis andis Johannes Türni poolt 85 aastat tagasi ajakirjas “Kodu” ilmuma hakanud “Kabenurk”. Kõik tema toimetatud kabenurgad sisaldasid kabeülesandeid ja esimese ilmumisaasta lõpul sai maestro maha ka esimese üleriigilise lahendusvõistlusega.
Käesolevas prospektis avaldame lahendusvõistluse 20 ülesannet, neist 15 64-ruudulises ja 5 100-ruudulises kabes. Iga ülesande õige lahenduse eest saab vastavalt raskusastmele 2 või 3 punkti, kokku on võimalik õigete lahendustega koguda 50 punkti. 20 paremat lahendajat pääsevad lõppvooru, kus tuleb 2 tunni vältel lahendada 30 ülesannet juba ilma kabelaua ja -nuppude abita.
Paremusjärjestus selgitatakse kahe etapi punktide summeerimise teel, kusjuures võrdsete punktide korral on määravaks lõppvoorus lahendamisele kulutatud aeg.
Etappide toimumise ajad:
I etapp – käesolevas prospektis ja Jõgeva Kabeklubi kodulehel www.jogevakabeklubi.ee avaldatud ülesannetele tuleb saata lahendused unoplakk1944@mail.ru või aadressil 48303 Pargi 18-2 Jõgeva 48303 hilemalt 30. juuniks 2010.a. (saatmise kuupäev). I etapi tulemused avalikustatakse Jõgeva Kabeklubi kodulehel hiljemalt 08. juulil.
II etapp – Jõgeva Kabeklubis (spordihoone Virtus, Jõgeva, Aia 40) 17. juulil kell 16.

Kabeülesanded leiad SIIT.

Lisa kommentaar