Skip to content
 

Pisi-ja minikadettide MM 100 r (Tallinn 2014)

26.10.2014 algasid Tallinnas pisi-ja minikadettide maailmameistrivõistlused 100 ruudu kabes, millest võtavad osa ka Jõgeva Kabeklubi tüdrukud Merilii Jalg ja Triinu Jalg, vastavalt minikadettide (28 osavõtjat) ja pisikadettide (28 osavõtjat) vanuseklassis. Osavõtjad riigid- Hiina, Holland, Venemaa (Jakuutia, Moskva, Udmurtia regioonist), Valgevene, Ukraina, Poola, Mongoolia, Läti, Leedu, Kasahstan, Gruusia ja muidugi Eesti.

26.10.2014  I voor – Triinu vastaseks aasta vanem Mongoolia esindaja Munkhjin Baatarkhuu, hetkel mäng kestnud üle 3 tunni ning seis veel üsna võrdne. Merilii vastaseks vana tuttav Hollandist, aasta noorem  Suzanne Staal, kellest Merilii 100 ruudu EM`il Valgevenes jagu sai. Mäng samuti kestnud üle kolme tunni ning hetkel mõlemal võrdsed võimalused mäng enda kasuks kallutada.

Mõlemal tüdrukul tuli kahjuks vastu võtta kaotused, Meriliil pärast 4,5 tunnist, aga ikkagi head mängu, Triinul tuli 3, 5 tunnises mängus väsimusest sisse apsakas, mis sai mänguliselt saatuslikuks. Mängud nüüdseks juba ülevaadatud ja nenditud, et väga-väga lähedal olid need punktid.

27.10.2014 II voor – kell 09.00 hommikul hakkas teine voor, Merilii vastaseks nooruke hiinlanna Xia Ruxuan, Triinul vastaseks varasemalt tuttav 2004 sündinud Läti tüdruk Jelizaveta Zaharova. Triinu ja Läti tüdruku matš jäi viiki, kahjuks vana viga kiirustamine ning võit läks kaduma. Meriliil tuli kohustuslik võit  1,5 aastat noorema hiinlanna üle. Positiivne, et mõlemal punktiarve avatud.

27.10.2014 III voor algusega 15.00. Triinu vastaseks võidu ja kaotusega alustanud Hollandi tüdruk Luise Gabbert, Meriliil kahe viigiga alustanud Valgevene kabetüdrk Yana Yakubovitch. Triinu alistas  2 tunniga oma vastase, Merilii jätkab võitlust, pärast edukat “kombaini” oli vastasel vastukäik valmis ning seis on hetkel pingeline. Kahjuks Meriliil tuli vastu võtta kaotus. Eks nüüd on ees analüüsi koht, mis valesti, kuid eks oma põhjus oli valgevenelase kiire mängutempoga kaasaminek – kokku mängiti 3 tundi.

Triinu homseks vastaseks jällegi Hollandi tüdruk seekord Lisa Scholtens, kes hetkel 3 punktiga 11 kohal, Triinu 3 punktiga 18-es. Merilii homne vastane samuti Hollandi tüdruk Nicole de Vires. Tabelis on Merilii hetkel 2 punktiga 21 kohal.

28.10.2014 IV voor – kell 09.00 algas tänane ainuke  voor, pealelõunat viib korraldaja kõik osavõtjad Skyparki.

IMAG0254 (2)

 

 

 

 

 

 

Merilii saavutas kindlalt võidu, Triinu võitles raskest olukorrast välja viigi. Nii, et Skyparki minnakse hea tujuga.

Homme Triinu vastaseks rahvuskaaslane Karmen Kuusik ning Merilii vastane tugev Vene tüdruk Anastasia Arkhangelskaja.

29.10.2014 V voor – kell 09.00

IMAG0267

 

 

 

 

 

 

Hommikused vastased Triinu ja Karmen. Meriliil kahjuks kaotus pärast 2,5 tunnist mängu. Triinu saavutas 2 punkti tõsises lahingus kaasmaalasega.

29.10.2014 VI voor – Triinu vastaseks 2007 aastal sündinud Hiina tüdruk Xiaoya Xu , kes hetkel kõrgel seitsmendal kohal. Meriliil vastaseks tuttav Läti tüdruk Annija Loce. Meriliil 2 tundi mängu ja tasuks võit, tubli tüdruk.

Triinul kahjuks tuli vastu võtta kaotus pärast üle 3 tunni kestnud partiid, 25 käigul tehtud apsaka kasutas Hiina tüdruk edukalt ära ning dikteeris mängu lõpuni. Asjata ei öeldud, et turniiri ühed tugevamad tüdrukud on Hiina ja Venemaa omad ja seda vaatamata vanusele.

Homme on võistluste 7 voor, kus Triinu vastaseks on Gruusia tüdruk Sofia Midelashvili ning Merilii vastaseks Leedu tüdruk Rita Packauskaite ehk väikeriigid omavahel.

30.10.2014 VII voor – Merilii suutis eksimuse järel lõpuks viigi välja mängida, Triinu kahjuks kaotas, mõlemal probleemid jälle liigse kiirustamisega.

Meriliil homseks vastaseks MM üks esikolmiku favoriite Darja Kudryavtseva, kes paar päeva tagasi haigestus ning sai mõned ootamatud kaotused, Triinu vastaseks jällegi Hollandi esindaja  Elisabeth Kramer.

31.10.2014 VIII voor – vastastikuste emotsioonidega päev, võit mida me ootasime ei tulnud, Triinu kaotas Elisabeth Kramerile,Merilii seevastu üllatas ja alistas Darja Kudryavtseva.  Triinu homseks vastaseks rahvuskaaslane, Merilii vastaseks Mongoolia tüdruk.

01.11.2014 IX voor –  viimane võistluspäev Triinu alistas kindlalt koduse konkurendi ning lõpetas turniiri kerge positiivse emotsiooniga. Kokku kogus Triinu 8 punkti ning oli 19 kohal (oma vanuseklassilt eestlase parim), koht oli küll alla ootusi, kuid eks MM`i pinge ongi teistsugune ning eelmine edukas EM pani liig suure koorma. Eestlaste tervikesinemise arvestuses jagas Triinu 3-4 kohta Maria Jõesooga.

Merilii mängis viiki Mongoolia esindajaga ning saavutas igati tubli 12 koha 10 punktiga. Merilii lõpuspurt oli ikkagi muljetavaldav, viimaste mängudega 2 võitu ja 2 viiki. 6 hulka pääsemisest lahutas ühe õnnetu kaotuse vältimine Hollandi tüdruku vastu avavoorus, turniiri lõpuga näitas Merilii, et tõsise keskendumisega on võimalik ka turniiri esikolmiku favoriitidest jagu saada. Tugeva lõpuga tõusis Merilii ka Eesti koondise parimaks kabetajaks sellel turniiril.

 

Lisa kommentaar