Skip to content
 

64 r. noorte EM (Pinsk 2014)

Valgevenes Bresti oblastis Pinski linnas algasid 30.04.2014 kuni 19 aastaste EM 64-ruudu kabes. Võistus toimub uhkes Polessky Ülikooli spordikompleksi tribüünidega pallimängu saalis, mis teeb kabe jälgimise eriti atraktiivseks (vanematele ja treeneritele muidugi mõnusalt närviliseks). See uhke spordikompleks koosneb veel jäähallist, ujulast, jalgpalli staadionist jne.

Võistluste avamine leidis aset Polessky Ülikooli peahoones moodsat kinosaali meenutavas aulas, avamisel olid esindatud FMJD Section-64 juhid, Valgevene kabejuhid ning ülikooli juhtkond. Pärast ilusaid avakõnesid esinesid Pinski linna ja ülikooli muusikud ja tantsijad oma kavadega (põnevust ja meeli erutavaid esinemisi jätkus igale maitsele).

Kohalikud kabejuhid ei unustanud oma kõnedes mainida ka sellel aastal Pinskis toimuvat juunioride 100 ruudu EM võistlusi.

30.04.2014 – esimene võistluspäev (välk)

Merilii ja Triinu alustasid oma selle aastast esimest rahvusvahelist turniiri. Merilii saavutas raske alguse järel 20 osavõtja seas 13 koha 9 punktiga. Triinu maruline algus lõpuks rauges ning nii tuli leppida 18 osaleja seas 12 koha ning 8 punktiga.

01.05.2014 – teine võistluspäev (kiir)

Võiks öelda, et mõlemas tüdrukus oli täna tunduvalt rohkem peidus, kui suudeti realiseerida. Triinu koht 15 osaleja seas 9-s ning seda 7 punktiga. Merilii sai küll ainult 2 kaotust ning ka ühe sellest läbi ebaõnne, ei tulnud tabelisse rohkem kui 7 punkti ja 14 koht (22 osalejat), seda lihtsal põhjusel kõik ülejäänud mängud lõppesid aina viiki7dena ja nii see koht kujunes.

Ega võistluspäeva lõpus muud lõõgastavat teha saanudki, kui tuli nautida 1 MAI melu Valgevene stiilis e karusellid, suhkruvatt, jõe äärne promenaad, purskaevud ja muidugi kali.

02.05.2014 kolmas päev (klassikaline turniir 1p)

Merilii päeva esimene mäng toimus tugeva Leedu tüdruku vastu, kellelt tuli esimeses mängus kaotus, teine mäng läks viiki, aga sellega punkte ei saanud. Teises voorus mängis  Merilii mõlemad mängud viiki Venemaa esindajaga ning avas sellega punktiarve.

Triinu I vooru vastane oli Venemaa tüdruk, esimese mängu Triinu võitis, kuid kahjuks teise mängu kiirustamisest tekkinud hooletusviga tõi kaotuse ning seega läks esimene voor viiki. Teise vooru vastaseks tuli Triinul Valgevene tüdruk, kes tuli välk turniiril Euroopa meistriks. Selles mängus oli võidukas Valgevene tüdruk.

03.05.2014 neljas päev (klassikaline turniir 2p)

Merilii mäng takerdus täna enesekindluse taha, mis tõi kolmandas voorus Ukraina tüdruku vastu kaotuse ja viigi, kuid kahjuks mitte punktilisa. Triinu kolmanda vooru vastane oli tugev Valgevene tüdruk, kellega olid küll võtitluslikud mängud, aga realiseerimisoskusest jäi puudu ning seega 0 punkti. Ega nüüd muud kui õhtul järgmiste vastaste mängud treeneriga läbi vaadata ja homsele rohkem kui 5 tundi kestvale võistluspäevale uute lootustega vastu minna.

04.05.2014 viies päev (klassikaline 3 päev)

Triinul 4 ja 5 voor ebaõnnestusid, kuigi 5 vooru teises mängus võitles lõpumänguga välja viigi tugeva aserbaidžaani tüdruku vastu, mis annab tulevasteks mängudeks lootust, et treeneriga väljatöötatud mänguplaane õnnestub ka realiseerima hakata.
Meriliil oli 4 voor vaba (kingiks 2 punkti) ning 5 voorus võttis Merilii revanši Ukraina tüdrukult “kiires” saadud kaotuse eest, seega Merilii päeva kogusumma 4 punkti.

05.05.2014 kuues päev (klassikaline 4 päev)

Eilse võiduga liikus Merilii tugevate tsooni, kus ta oma oskustelt peakski olema, kuid vähene tippvõistluskogemus veab aeg-ajalt alt, kuid täna mitte, mille tulemuseks oli Valgevene tüdruku alistamine. Alahinnata ei saa ka treeneri poolset ettevalmistustööd selleks matšiks. Homne vastane on veelgi tugevam, mitme varasema suurvõistluse esikolmiku nominent.

Triinu tänased matšid oma vanuseklassi võistluse liidri vastu olid väga võitluslikud ning kuni peaaegu viimaste käikudeni oli ka Triinul võiduvõimalusi, kuid üks õnnetu käik ja võidab hetke tugevam. Triinu punktiarve jäi suurendamata.

Võistlusvälisest rääkides, oli Pinskisse saabumisel, siin imeilus suveilm, kuid juba kolmandast päevast on siin 11-13 kraadine Eestimaa kevad. Kuna majutusasutus on meil üliõpilaste ühiselamu ja tundub, et siin linnas neile sooja enam ei anta, siis kulgevad õhtud meil mõnusa lõdisemise tähe all, õnneks on Valgevenes elekter odav, sest tervet maja täidab elektripliitide kütmise lõhn.

Pinsk ise tundub olevat Tartu sugune üliõpilaslinn, kus tooni annavadki ülikooli ehitised, mis on küllaltki uued ja kaasaegsed. Eile saime osa ka kohalikust jalgpalli melust, kui kohtusid kaks Valgevene meistriliiga klubi. Muide siin on ka üks kaubanduskeskus, võrrelda võiks seda suuruselt äkki kahe X’ i Maximaga ja tasub mainimist et elanikke on siin üle 100 000. Muidugi on siin väidetavalt suur turg ja oma kaubandustänavad pisikeste poodidega.

06.05.2014 (klassikaline 5 päev)

Nagu ikka, kui juhtub, siis kõik korraga, kuna soe võeti meilt ära, siis arvati, et ka netti ei ole meil vaja, mistõttu need sissekanded on juba Eestis tehtud, lisaks suutis blogija uuesti haigeks jääda, aga see selleks.

Triinu eelviimase päeva võit ja viik näitasid järjekordelt tema võitlejahinge ning et kohustuslikud punktid tuleb ära võtta.

Merilii kaks kaotust saab lühidalt kokkuvõtta sõnaga kurb. Võiks öelda, et võistluse ühe liidri skalp oli käeulatuses, kuid teatud põhjustel jäi see võtmata.  Õnneks on need põhjused meile teada ja selle kallal me üritame nüüd edaspidi vaeva näha.

07.05.2014 (viimane võistluspäev)

Triinul turniiri viimasel päeval viik lõpptabelis koht kõrgemal oleva vastasega ning kokkuvõttes Triinule 8 koht 5 punktiga. Kokkuvõtlikult võib Triinu puhul öelda, et kõikidel vastastel (ka tipus olijatel) oli Triinu vastu raske mängida ning just õnne faktorist oli seekord natuke puudu. Aga siiski üks aasta selles vanuseklassis veel ees.

Merilii viik tabeli viimasega oli allapoole lootusi, kuid nagu mainitud, on parandamiskohad teada ning turniiri käigus ongi seda suhteliselt raske teha. Lõplikuks kohaks Meriliil oli 15 ja seda 8 punktiga.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et tüdrukud on teinud oma kabelises arengus tubli sammu edasi. Kindlasti arendas see turniir nii treenerit kui ka vanemaid ning järjekordselt leidis kinnitust asjaolu, et kuigi tegemist on individuaalse alaga, on võistlusteks ühine ettevalmistustöö üks edu võtmeid.

Lisa kommentaar