Skip to content
 

Pargikabe võit Orme Kaulile.

Jõgeva Pargikabe 2012, seekord järjekorranumbriga 3, toimus mitte päris loodetud ilmastikutingimustes. Vihm siiski mängulusti oluliselt ei seganud, vaid 2 n.ö. pargilaua mängu 18-st tuli mängida Jõgevamaa Spordiliit Kalju selleks ürituseks kasutada antud igati sobivas telgis. Küll aga sai niisked ristsed Inglismaalt soetatud ja meeldiva kiiruse ning piinliku täpsusega Jõgevale saabunud kokkupandav mängulaud, mille ristsed, nagu Kiiregi omad, ei möödunud viperusteta – turniiri teisel poolel vajas iga mängu järel lühiajalist kohendamist valge väli a4(h5), mis küll ei kandnud kabendit, ent oli meelispaigaks iga käigu järel pea mõlema mängija jalale.
Turniir kujunes äärmiselt pingeliseks ja võitluslikuks. Võitja, 2000.a. Eesti meistri ja ka korduvalt hiljem esikuuikusse jõudnud, ka MM-il osalenud rakverelase Orme Kauli kaukasse tuli võit seekord siiski näiliselt kergelt. Tema kroonilisest miinusest ajapuudusest, kus ta mäng kipub muutuma rabedaks või malekell sootuks ununema, polnud seekord jälgegi ja ta võttis igast mängust kõik, mis talle pakuti. Korraldajate prestiiži kandmine jäi Kaljo Siimeri õlule, kes sellega ka toime tuli. Selleks tuli tal kahel korral kohtuda Algo Laidveega, plussringi poolfinaalis saadud kaotusele sai ta vastu magusama revansi miinusringi finaalis.
Eraldi tahaks peatuda paremusjärjestuse teisel kolmikul, kes üksmeelselt moodustasid teenekate kabetajate vanusegrupi 75+. Selles eas mängimine ja edukalt mängimine ei pea olema ning ei olegi reegel. Pargikabe sellisel kujul on ka füüsiline koormus, see kolmik mängis sellel võistlusel ca 2 tundi suurel laual, liigutades kabendeid ainult kätega. Seda tasuks teha ka kõigis teistes vanusegruppides ja  Jõgeval on sel suvel kõigil soovijatel jälle see võimalus.

TULEMUSED

Lisa kommentaar