Skip to content
Postituste arhiiv

Pargikabe võit Orme Kaulile.

Jõgeva Pargikabe 2012, seekord järjekorranumbriga 3, toimus mitte päris loodetud ilmastikutingimustes. Vihm siiski mängulusti oluliselt ei seganud, vaid 2 n.ö. pargilaua mängu 18-st tuli mängida Jõgevamaa Spordiliit Kalju selleks ürituseks kasutada antud igati sobivas telgis. Küll aga sai niisked ristsed Inglismaalt soetatud ja meeldiva kiiruse ning piinliku täpsusega Jõgevale saabunud kokkupandav mängulaud, mille ristsed, nagu Kiiregi omad, ei möödunud viperusteta – turniiri teisel poolel vajas iga mängu järel lühiajalist kohendamist valge väli a4(h5), mis küll ei kandnud kabendit, ent oli meelispaigaks iga käigu järel pea mõlema mängija jalale.
Turniir kujunes äärmiselt pingeliseks ja võitluslikuks. Võitja, 2000.a. Eesti meistri ja

Jõgeva Pargikabe 2012

26. mail korraldab Jõgeva Kabeklubi Jõgeva linna päevade raames järjekordse võistluse pargikabes. Võistlus on traditsiooniline ja toimub tänavu kolmandat aastat järjest.
Pargikabe on võistlus linna keskpargis nn. kabe(male)väljakul maapinnal asuval 64-ruudulisel laual puidust kabenditega, mille läbimõõt on 30 cm, mängitakse kahel laual. Võistlussüsteemiks on kabes harvaesinev kahe miinuse süsteem, mis tähendab, et teise kaotusega tuleb sel võistlusel kõrvale astuda, samuti peab iga kohtumine andma resultatiivse tulemuse. Selle tagamiseks lähevad vajadusel käiku lisapartiid tavatingimustes.
Eelneval kahel pargikabe võistlusel on võidukarikas kuulunud jõgevlasele Uno Plakile, kes finaalis on jagu saanud endast nimekamatest kabetajatest- 2010. aastal alistas ta paidelase Andrus Tulli ja mullu oma klubikaaslase